3 milióny detí zomrie ročne na podvýživu, 3 € to môžu zmeniť

Autor: Unicef Slovensko | 25.9.2020 o 9:58 | (upravené 29.9.2020 o 10:55) Karma článku: 2,31 | Prečítané:  231x

3 milióny detí zomrú ročne na podvýživu. Jej následky sú, žiaľ, trvalé a ani lepšia výživa v neskoršom veku už nenapraví telesné a mentálne poškodenie. Na boj s ňou skutočne stačí málo...

 

Na svete je momentálne 200 miliónov detí v rovnakej situácii ako Umara. Následky akútnej podvýživy počas prvých rokov života sú, žiaľ trvalé a ani lepšia výživa v neskoršom veku už nenapraví telesné a mentálne poškodenie. Niektoré deti trpiace podvýživou bez prestania plačú, iné nemajú už silu, aby vyjadrili bolesť a odovzdane ležia…a 3 eurá to môžu zmeniť.
 

Za 3 eurá môžete urobiť 3 pekné veci.Darujete 3 deťom dennú dávku nutričnej výživy, pošlete pohľadnicu  DOBRÉHO POCITU svojmu blízkemu a darujete dobrý pocit sebe, svojmu blízkemu a trom podvyživeným deťom. Šírením DOBRÉHO POCITU, môžete pomáhať spolu s UNICEFom. 

Na svete je mnoho chorôb, ktoré nedokážeme vyliečiť, avšak 95% detí, ktoré trpia podvýživou, vďaka jednoduchým a lacným programom vyliečiť dokážeme.V krízových oblastiach preto budujeme výživové centrá UNICEF, prostredníctvom ktorých pomáhame miliónom detí. Vďaka Vašej podpore a naším obetavým kolegom sme v roku 2019 vyliečili z podvýživy 4,1 milióna detí na celom svete.

Pomôžte nám dostať deti, ktoré trpia podvýživou do bezpečnej zelenej zóny. Riešenie je pritom veľmi jednoduché a lacné.

 

Zázračná arašidová pasta, ktorá zachraňuje životy

Na vyliečenie detí z akútnej podvýživy používa UNICEF vysokonutričnú pastu z arašidov, v teréne sa označuje ako RUTF =Ready-to-Use Therapeutic Food. 

Začatie používania tejto vysokokalorickej výživy, spôsobilo na začiatku nového tisícročia revolúciu v boji proti podvýžive. Je to jednoduché a lacné riešenie, ktoré dokáže dieťatko, ktoré trpí akútnou podvýživou vyliečiť v priebehu 6 - 8 týždňov. Každá dávka je pripravená k okamžitej konzumácii bez použitia vody, ktorá by mohla byť kontaminovaná. 

1 vrecúško = 500 kalórií, 3 vrecúška denne zabezpečia potrebný kalorický príjem. Jej trvanlivosť je 2 roky a je odolná voči vysokým teplotám (nemusí byť skladovaná v chladničke). Dieťatko ju môže zjesť priamo z vrecúška, takže jej konzumácia je hygienická. Rodičia zbierajú a odovzdávajú obaly spotrebovaných vrecúšok zdravotníckemu personálu, čo zabezpečuje jednak kontrolu liečby a prázdne vrecúška ďalej putujú na recykláciu.

 

Kúpou pohľadnice Dobrého pocitu pomôžete životy týchto detí meniť k lepšiemu. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?