Aj študenti pomáhajú s UNICEF podporiť vzdelanie detí

Autor: Unicef Slovensko | 30.11.2020 o 12:00 | (upravené 30.11.2020 o 14:09) Karma článku: 1,02 | Prečítané:  244x

Študenti FEM sa rozhodli vytvoriť kampaň a pomôcť deťom čo žijú vo vojnových oblastiach a v menej rozvinutých krajinách, kde majú obmedzené možnosti na vzdelávanie.

Pomôžte spolu so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre zabezpečiť vzdelanie pre deti tam, kde vôbec nie samozrejmosťou.

Pre deti na Slovensku je školské vzdelanie samozrejmé, väčšina tunajších detí má šancu naučiť sa niečo nové každý jeden deň. Deťom v chudobných krajinách alebo krajinách zasiahnutých humanitárnymi krízami, chýba aj to najzákladnejšie vzdelanie. Pomôžte nám zabezpečiť vzdelanie  pre deti, ktoré to naozaj veľmi potrebujú. 

Deti v týchto krajinách stratili možnosť vzdelávať sa nakoľko je v ich krajine vojna a museli ujsť pred streľbou či bombardovaním. Rodiny týchto detí nemajú peniaze na školu či jedlo, boli unesené alebo im zomreli rodičia a ocitli sa na ulici poprípade z nich urobili vojakov. Príležitosť na vzdelanie Covid-19 ešte viac skomplikoval, keďže veľa detí sa nevie pripojiť na diaľku pretože im chýba základné vybavenie ako je rádio, televízia, počítač, internet a v niektorých prípadoch im chýba aj elektrika.

Situácia počas pandémie COVID-19 je kritická. Ani my na Slovensku teraz nemôžeme chodiť do školy, ale stále sa môžeme vzdelávať vďaka moderným technológiám. Deti z vojnových oblastí a chudobných krajín túto možnosť nemajú.

My ako študenti Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre podporujeme vzdelávanie detí. Boli by sme radi, ak sa pridáte. Podporte aj Vy vzdelanie detí a vyčarte tak úsmev na ich tvári, ktoré by si to bez Vašej pomoci nemohli dovoliť. Bez vzdelania stratia akúkoľvek šancu na lepšiu budúcnosť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Testovanie začne už v pondelok. Dokedy sa treba otestovať a čo sa zmení?

Testovanie si vo februári zopakujú najhoršie okresy.

Dobré ráno

Dobré ráno: Dotácie na rodovú rovnosť rozdali čudne

Ministerstvo rozdávalo viac ako 21-tisíc eur.

Komentár Zuzany Kepplovej

Hluchá linka, nefunkčná appka

Keď štát rieši násilie v rodinách.


Už ste čítali?