Aby sa deti mohli učiť... (fotoblog)

Autor: Unicef Slovensko | 9.12.2020 o 8:00 | (upravené 10.12.2020 o 15:41) Karma článku: 2,18 | Prečítané:  627x

Milióny detí na celom svete prichádzajú o školu kvôli chudobe, konfliktom a teraz kvôli COVID-19. Bez kvalitného vzdelania čelia tieto deti väčším prekážkam v potenciáli zárobkov a zamestnaní v neskoršom živote.

Títo a mnohí ďalší učitelia sa starajú o to, aby sa vyučovanie nezastavilo ani po zavretí škôl.

Pandémia COVID-19 narušila vzdelávanie na celom svete. Zatvorenie škôl v dôsledku pandémie postihlo asi 1,5 miliardy detí.

Mnohí učitelia išli nad rámec toho, aby podporovali svojich študentov a pomáhali im neustále sa učiť akýmikoľvek možnými prostriedkami. Mnoho z nich prijalo nové spôsoby výučby vrátane online, rozhlasu, televízie alebo ručne dodávaných materiálov.

UNICEF oslavuje týchto učiteľov a požaduje väčšie investície do vzdelávania, najmä pre 463 miliónov študentov, ktorí zostávajú odrezaní od vzdelávania kvôli nedostatku prístupu k učeniu na diaľku. Je načase predstaviť si vzdelávanie, kde je má každé dieťa prístup k internetu a ku kvalitnému digitálnemu vzdelávaniu.

Jamajka

 

 

 

Ghana

"Nechcem, aby deti trpeli rovnako ako ja."

Musah Samata nemohla dokončiť základné vzdelanie, keď vyrastala v Ghane. Dnes ako matka dobrovoľníčka pomáha deťom pri pandémii učiť sa doma. Hoci vláda zaviedla televízne a rozhlasové vyučovanie, v mnohých častiach krajiny však nemajú ani elektrinu. Organizuje preto s ďalšími matkami dobrovoľníčkami doučovanie v domácnostiach. "Nechcem, aby deti trpeli rovnako ako ja."

Okrem iniciatív na opätovné otvorenie školy angažuje UNICEF učiteľov aj v oblasti prevencie tehotenstva a psychosociálnej podpory.

 

 

 

Uganda

"Snažíme sa, aby deti samé kládli otázky a objavovali."

Keď sa zatvorili školy v Ugande, učiteľka školy Irene Nyangoma videla s akými problémy bojujú rodičia so vzdelávaním svojich detí. Predpokladala, že keď uvidia učiteľov na televíznej obrazovke, môže to deťom pomôcť učiť sa a preto rozbehla vyučovanie cez TV program.

UNICEF podporuje školenie učiteľov o COVID-19 v príprave na znovuotvorenie škôl v krajine. Spolu s ďalšími partnermi naďalej podporujeme úsilie zamerané na prípravu učiteľov a študentov na návrat do školy.

 

 

 

Zatiaľ čo deti v mnohých krajinách stále čakajú na úplné znovuotvorenie škôl, vzdelávanie niektorých pokračovalo - vďaka týmto hrdinom detí.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

CYNICKÁ OBLUDA

Certifikáty od Orbána

Niet nad priateľského diktátora, ktorý žije to, o čom ty len snívaš, a svojich štátnych vedcov si drží pekne nakrátko.


Už ste čítali?