1 z 10 detí na svete musí pracovať (fotoblog)

Autor: Unicef Slovensko | 14.6.2021 o 15:35 | Karma článku: 3,14 | Prečítané:  967x

12. jún je deň venovaný boju proti detskej práci. Počet detí nútených pracovať stúpol na 160 miliónov - ide o prvý nárast za posledné dve desaťročia.

Deti môžu byť nútené do práce z rôznych dôvodov. K detskej práci najčastejšie dochádza, keď rodiny čelia finančným výzvam alebo neistote - či už v dôsledku chudoby, náhlych chorôb opatrovateľa alebo straty zamestnania platiteľa základnej mzdy. Začiatkom roka 2020 bolo zhruba 160 miliónov detí nútených pracovať, pričom ďalších 9 miliónov detí je ohrozených v dôsledku vplyvu COVID-19.

To je takmer 1 z 10 detí na celom svete. Takmer polovica z nich sa venuje rizikovým prácam, ktoré priamo ohrozujú ich zdravie a duševný vývoj.

Dôsledky sú ohromujúce. Výsledkom detskej práce môže byť extrémne ublíženie na tele a duševnom zdraví a dokonca smrť. Môže to viesť k otroctvu a sexuálnemu alebo ekonomickému vykorisťovaniu. A takmer vo všetkých prípadoch to oddeľuje deti od školskej a zdravotnej starostlivosti, obmedzuje ich základné práva a ohrozuje ich budúcnosť. 

 

 

article_photo

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Zuzany Kepplovej

Ako sme začali chrániť neočkovaných (píše Zuzana Kepplová)

Čo je to falošná menšinovosť a prečo ju politici ľúbia.

Sme rodina sa Lengvarského snahe očkovať opäť otočila chrbtom

Ak Lengvarského zákon neprejde, očkovaným sa lockdown nevyhne.


Už ste čítali?